Bekijk volledige aanbestedingsgegevens: https://app.hermix.com/opportunities/ukfts_032053-2026
Een raamovereenkomst met meerdere leveranciers ter waarde van € 1,89 miljard, verdeeld over 44 percelen en 48 maanden, consolideert kapitaalwerken, gepland onderhoud en nalevingsdiensten voor sociale woningbouw in het Verenigd Koninkrijk. Een clausule voor geautoriseerde gebruikers biedt toegang aan een breed scala aan overheidsinstanties.
Community Housing heeft een aanbestedingsbericht gepubliceerd op de Britse Find a Tender Service voor een raamovereenkomst met meerdere leveranciers voor geplande, periodieke en verbeteringswerkzaamheden aan woningen en gebouwen. De geschatte totale waarde bedraagt € 1.889.867.945,48 over een periode van 48 maanden, verdeeld over 44 percelen, met als gunningscriteria 60% (kwaliteit en prijs). Uit een analyse van Hermix van vergelijkbare contracten blijkt dat er al 75 contracten zijn toegekend met een totale waarde van € 5,2 miljard, waarmee deze raamovereenkomst zich bevindt in een van de grootste gevestigde aanbestedingssegmenten binnen de Britse publieke sector.
Overzicht van de mogelijkheden
- Opdrachtgevende instantie: Gemeenschappelijke huisvesting
- Koperstype: Ander
- Hoofdactiviteit: Onbekend (zoals vermeld in de kennisgeving)
- Referentienummer: 1362
- Document-ID: ukfts_032053-2026
- Aanbestedingstitel: 1362 – Gemeenschapshuisvesting – Kader voor geplande werkzaamheden
Omvang van de werkzaamheden, zoals vermeld in de aankondiging:
- Kapitaalwerken, geplande onderhouds- en nalevingsactiviteiten met betrekking tot woningen en gebouwen.
- Bouwstructuur: Vervangingsprogramma's voor ramen en deuren, keukens, badkamers, daken, timmerwerk, schilderwerk, gevelrenovatie, asbestverwijdering en bouwkundige inspecties.
- Gebouwinstallaties: Gas, commerciële verwarming, airconditioning, liftonderhoud, dompelpompen, bliksembeveiliging, onderhoud van warmtepompen en zonnepanelen, geautomatiseerde poorten en toegangscontrolesystemen.
- Naleving: Brandpreventiewerkzaamheden en brandbeveiligingssystemen, waterleidingen en CCTV-inspecties, waterhygiëne, wettelijke keuringen, elektrische installaties en PAT-keuringen.
- Verbeteringen: Geplande verbeteringswerken, periodieke decoratie, vocht- en schimmelbestrijding, energiebesparende maatregelen, apparatuur en aanpassingen, inclusief DFG's.
- Professionele diensten: Advies op het gebied van gezondheid en veiligheid, bouwkundige inspecties, constructieberekeningen, advies over naleving van regelgeving voor werktuigbouwkunde en elektrotechniek, CDM- en hoofdontwerpdiensten, architectonische diensten, juridische diensten met betrekking tot de woningbouw, gas- en elektriciteitsaudits door derden.
- Kavelstructuur: In totaal zijn er 44 kavels, waarvan 8 optionele, op waarde gebaseerde kavels die zijn ontworpen om onderscheid te maken tussen contracten onder de £1,2 miljoen en contracten van £1 miljoen en hoger. Wanneer een werkstroom is opgesplitst in op waarde gebaseerde kavels, moeten leveranciers één van de opgesplitste kavels selecteren (bijvoorbeeld kavel 10 of kavel 10a) en kunnen ze niet op beide kavels bieden.
- Locatie van de uitvoering: Verenigd Koninkrijk
- Geschatte totale waarde: €1,889,867,945.48
- Contracttype: Werken
- Contractduur: 48 maanden
- Type procedure: Open
- Criteria voor de toekenning: Kwaliteit 60%, prijs 40% (consistent voor alle batches)
- Publicatiedatum: 8 april 2026
- Inleverdeadline: 3 juni 2026
- Datum van opening van de inschrijvingen: 3 juni 2026
- Taalvereisten: Niet gespecificeerd in de kennisgeving
- EU-financiering: Nee
- Contact: Oli Turnbull, oli@echelonconsultancy.co.uk, +44 1707339800
- Bron: VK-aanbestedingsdienst
- Gerelateerde mededeling: Corrigendum ukfts_035155-2026 gepubliceerd op 17 april 2026
Klaar om dit soort aanbestedingen sneller te kwalificeren? Maak je gratis Hermix-account aan op https://hermix.com/sign-up/ en krijg toegang tot AI-gestuurde aanbestedingsanalyse, concurrentie-intelligentie en geautomatiseerde monitoring binnen de Europese openbare aanbestedingsmarkt van 2 biljoen euro.
Context van bevoegdheid en aanbesteding
De opdrachtgever wordt in de aankondiging simpelweg aangeduid als Community Housing, met als type koper 'Overig' en als hoofdactiviteit 'Onbekend'. In de aankondiging wordt in de clausule betreffende de geautoriseerde gebruiker verwezen naar TCHG (TCHG Group, TCHG Group Members en TCHG JVs), wat erop wijst dat Community Housing opereert binnen een bredere bedrijfsstructuur.
Het strategisch belangrijkste element van het gedeelte over bevoegdheden is de clausule betreffende geautoriseerde gebruikers. Het raamwerk is niet beperkt tot sociale woningbouw alleen. De aankondiging biedt toegang aan entiteiten binnen dezelfde groep van bedrijven als TCHG (TCHG Group Members), elke joint venture van TCHG, elke Britse aanbieder van sociale huisvesting (met uitzondering van TCHG-entiteiten en joint ventures), elke nationale, regionale of lokale gezondheidsautoriteit, inclusief NHS Trusts en Primary Care Trusts, elke onderwijsinstelling van basisscholen tot en met hoger onderwijs, elke andere Britse aanbestedende instantie zoals gedefinieerd in de Procurement Act 2023, en leden van de toeleveringsketen van elk van de bovengenoemde entiteiten. Voor de instanties in de derde tot en met de zevende categorie is toegang vereist via een toegangsovereenkomst met TCHG. In de praktijk kan een succesvolle leverancier binnen dit raamwerk door een veel breder scala aan Britse overheidsinstanties worden ingeschakeld dan alleen de hoofdaannemer.
Het Hermix-overzicht van de aanbestedingsactiviteiten toont 76 contracttoekenningen in alle categorieën met een totale waarde van € 5,2 miljard, waarvan 75 als vergelijkbare contracten zijn geclassificeerd. Het platform volgt 4 verlengingen ter waarde van € 1,5 miljard (waarvan 3 vergelijkbaar) naast deze actieve aanbesteding. Er zijn geen andere openstaande aanbestedingen of eerdere aankondigingen voor deze opdrachtgever in de dataset opgenomen. De bredere marktcontext laat 6.500 andere opdrachtgevers met vergelijkbare projecten zien, goed voor een totale waarde van € 129 miljard.
Concurrentiel landschap
De Hermix-dataset toont de top 10 aannemers die vergelijkbare contracten in deze markt hebben gewonnen. De zichtbare gegevens zijn beperkt tot 10 resultaten, terwijl het volledige pakket van vergelijkbare contracten 75 contracten omvat met een totale waarde van € 5,2 miljard.
Gerangschikt op totale contractwaarde:
- MORRO PARTNERSCHAPPEN€874 miljoen verdeeld over 4 contracten (gemiddeld €218 miljoen)
- MIJN HOLDINGSGROEP: €817 miljoen verdeeld over 3 contracten (gemiddeld €272 miljoen)
- MCLAREN CONSTRUCTIE: €733 miljoen verdeeld over 2 contracten (gemiddeld €366 miljoen)
- SPELLER METCALFE WONEN: €648 miljoen verdeeld over 3 contracten (gemiddeld €216 miljoen)
- ETEC CONTRACTDIENSTEN: €141 miljoen verdeeld over 2 contracten (gemiddeld €70 miljoen)
- J HARPER SONS LEOMINSTER: €141 miljoen verdeeld over 2 contracten (gemiddeld €70 miljoen)
- CALFORDSEADEN: €21 miljoen verdeeld over 5 contracten (gemiddeld €4,3 miljoen)
- RUG: €16 miljoen verdeeld over 4 contracten (gemiddeld €3,9 miljoen)
- KARTAR CONSULTING: €15 miljoen verdeeld over 3 contracten (gemiddeld €4,9 miljoen)
- BAILEY PARTNERSHIP CONSULTANTS LLP: €11 miljoen verdeeld over 3 contracten (gemiddeld €3,8 miljoen)
Enkele patronen verdienen aandacht. De zichtbare top 10 vertegenwoordigt een totaalbedrag van ongeveer € 3,42 miljard. De drie grootste aannemers qua waarde (Morro Partnerships, My Holdings Group, McLaren Construction) zijn goed voor circa € 2,42 miljard, oftewel ongeveer 71 procent van het zichtbare totaal. De gemiddelde contractwaarden voor deze drie liggen tussen € 218 miljoen en € 366 miljoen, wat direct overeenkomt met de grotere percelen met de letter a in dit kader, die elk een waarde hebben van € 118,1 miljoen.
De onderste helft van de zichtbare top 10 vertelt een ander verhaal. Calfordseaden, Ridge, Kartar Consulting en Bailey Partnership Consultants zijn advies- en landmeetkundige bureaus met een gemiddelde contractwaarde tussen € 3,8 miljoen en € 4,9 miljoen. Deze vallen binnen de categorieën professionele diensten van het raamcontract (bouwkundig onderzoek, constructieberekeningen, installatietechniek, architectonische diensten, CDM en diensten als hoofdontwerper), die elk een waarde hebben van € 7,087 miljoen.
De landverdeling is uniform: alle zichtbare contractanten zijn gevestigd in het Verenigd Koninkrijk. De totale landverdeling laat zien dat het Verenigd Koninkrijk € 5,2 miljard heeft uitgetrokken, verdeeld over 75 contracten, met een gemiddelde van € 70 miljoen per contract. Meerdere bedrijven hebben meerdere contracten gewonnen, waaronder Calfordseaden met 5 contracten, Morro Partnerships en Ridge met elk 4, en vier andere bedrijven met elk 3 contracten.
Commerciële en procedurele signalen
Verschillende elementen van de aanbesteding bepalen wie realistisch gezien kans maakt om mee te dingen en hoe een bod moet worden ingediend.
Procedure. De aanbesteding verloopt via een open procedure. Iedere gekwalificeerde leverancier kan een offerte indienen zonder aparte voorselectie. Er is geen onderhandelingsfase. Bieders dienen vóór de deadline een volledig technisch en commercieel voorstel in.
Criteria voor de toekenning van de prijs. Elke kavel hanteert dezelfde weging: Kwaliteit 60%, Prijs 40%. Dit is ongebruikelijk consistent voor een raamovereenkomst van deze omvang en geeft aan dat technische verdienste, bewijs van naleving en leveringsmethodologie zwaarder wegen dan een agressieve prijsstrategie. Bieders zouden onevenredig veel moeten investeren in een kwalitatief hoogwaardige reactie.
Kavelstructuur. De structuur met 44 kavels is het bepalende kenmerk. De 8 op waarde gebaseerde kavels (kavels met een a-achtervoegsel boven £1 miljoen, reguliere kavels tot £1,2 miljoen) maken een proportionele selectie van leveranciers mogelijk. Leveranciers moeten één kant van elke kavel kiezen in plaats van op beide te bieden. Dit beschermt middelgrote aannemers in de lagere waardecategorie en stelt gespecialiseerde bedrijven in staat zich duidelijk te positioneren binnen de prijsklasse die ze kunnen leveren.
Inleverperiode. Van publicatie op 8 april 2026 tot de deadline op 3 juni 2026 hebben bieders 56 kalenderdagen de tijd. De opening van de offertes vindt eveneens plaats op 3 juni 2026. Voor een raamovereenkomst van deze omvang is 56 dagen haalbaar, maar wel veeleisend gezien de grote verscheidenheid aan kavels waarop een enkele leverancier kan inschrijven. Teams die op meerdere kavels inschrijven, zullen vanaf het begin parallelle biedingsprocessen moeten hanteren.
Contractduur en EU-financiering. De looptijd van 48 maanden maakt dit tot een meerjarig raamcontract in plaats van een eenmalig werkpakket. Het contract wordt niet gefinancierd met EU-middelen en valt strikt onder de Britse nationale aanbestedingsregels van de Procurement Act 2023.
Bereik van geautoriseerde gebruikers. Naast Community Housing zelf kan het raamcontract worden ingeroepen door entiteiten binnen de TCHG-groep, joint ventures, Britse aanbieders van sociale huisvesting, NHS-instanties, onderwijsinstellingen, elke Britse aanbestedende instantie onder de Procurement Act 2023 en leden van de toeleveringsketen. De potentiële markt is aanzienlijk groter dan de hoofdkoper.
Correctie. Op 17 april 2026, negen dagen na de oorspronkelijke aankondiging, werd een correctie (ukfts_035155-2026) gepubliceerd. Bieders dienen deze te raadplegen en zorgvuldig te bestuderen, aangezien deze mogelijk wijzigingen bevat in de planning, de reikwijdte of de evaluatiegegevens.
Strategische context en interpretatie
De gegevens wijzen gezamenlijk op een weloverwogen consolidatiestrategie in platformvorm. Community Housing bundelt een breed scala aan contracten voor geplande werkzaamheden, naleving van regelgeving en professionele diensten onder één raamovereenkomst met meerdere leveranciers. De structuur met 44 percelen, de waardegerichte verdeling en de ruime clausule voor geautoriseerde gebruikers suggereren dat de raamovereenkomst is ontworpen als een langetermijninstrument voor een federatie van publieke instanties, in plaats van een reeks aanbestedingen per project.
Het concurrentielandschap beloont gevestigde Britse aannemers met bewezen referenties op grote schaal. De dominantie van Morro Partnerships, My Holdings Group, McLaren Construction en Speller Metcalfe Living in de topcategorie (elk met contracten van gemiddeld meer dan € 200 miljoen) bevestigt dat de grotere, op waarde gebaseerde kavels vrijwel uitsluitend zullen worden betwist door Tier 1-aannemers in de woningbouw en renovatie. De kavels voor professionele diensten bedragen € 7,087 miljoen per stuk en komen overeen met de gemiddelde contractwaarden van de adviesbureaus in de zichtbare dataset.
Hermix-gebruikers die deze aanbesteding analyseren, hebben binnen enkele minuten in plaats van uren direct toegang tot deze concurrentie-intelligente informatie, inclusief gedetailleerde aannemersprofielen, uitgavenpatronen van aanbestedende diensten en de volledige vernieuwingspijplijn.
Praktische tips voor bieders
Voor wie deze aanbesteding geschikt is:
- Vooraanstaande Britse aannemers in de bouw en renovatie van sociale woningbouw, met een bewezen staat van dienst, richten zich op kavels met een waarde van meer dan £1 miljoen (a-achtervoegsel), met een geschatte waarde van €118,1 miljoen per stuk.
- Middelgrote regionale aannemers richten zich op de deelprojecten van maximaal £1,2 miljoen, met een waarde van €59,0 miljoen per stuk, waarbij een evenredige leveranciersselectie bescherming biedt tegen directe concurrentie van Tier 1-bedrijven.
- Gespecialiseerde bedrijven in brandveiligheid, asbest, waterhygiëne, liftonderhoud, onderhoud van warmtepompen/zonnepanelen en soortgelijke disciplines, gericht op afzonderlijke projecten met een waarde van € 7,087 miljoen tot € 34,2 miljoen.
- Britse adviesbureaus op het gebied van bouwkundige inspectie, constructietechniek, installatietechniek (M&E), CDM/hoofdontwerpdiensten, architectuur en externe audits, met als doel professionele dienstverleningscontracten ter waarde van € 7,087 miljoen per stuk te verwerven.
Kritische aandachtspunten:
- De uiterste inleverdatum is 3 juni 2026, dus 56 kalenderdagen na publicatie. Stel het biedingsteam direct samen, vooral als u op meerdere kavels tegelijk wilt bieden.
- De inschrijvingen worden ook geopend op 3 juni 2026.
- De beoordelingscriteria zijn Kwaliteit 60% en Prijs 40% voor elke partij. Investeer onevenredig veel in de kwaliteitsrespons, met name op het gebied van naleving, leveringsmethodologie en referenties.
- Leveranciers kunnen niet op beide zijden van een op waarde gebaseerde gesplitste loting bieden (bijvoorbeeld Lot 10 of Lot 10a). Maak een weloverwogen keuze op basis van capaciteit en risicobereidheid voordat u de offerte opstelt.
- De clausule voor geautoriseerde gebruikers breidt de toegang tot het raamwerk aanzienlijk uit, tot ver buiten Community Housing zelf. Richt uw bod op een bredere afroepmarkt, inclusief Britse sociale woningbouworganisaties, de NHS, scholen en andere Britse opdrachtgevers.
- Een correctie (ukfts_035155-2026) werd gepubliceerd op 17 april 2026. Raadpleeg deze voordat u het antwoord definitief maakt.
Afsluiting
Deze aanbesteding bundelt 44 percelen met geplande werkzaamheden, compliance-diensten en professioneel advies onder één raamovereenkomst van 48 maanden met een totale waarde van bijna € 1,9 miljard. In combinatie met de ruime clausule voor geautoriseerde gebruikers strekt het effectieve bereik van de raamovereenkomst zich veel verder uit dan alleen Community Housing, tot de bredere sector van sociale woningbouw, de NHS en het onderwijs in het Verenigd Koninkrijk. Gestructureerde, datagestuurde analyses maken het verschil tussen een weloverwogen bod en een kostbare gok.
Maak vandaag nog je gratis account aan op https://hermix.com/sign-up/ en win meer overheidsopdrachten met de datagestuurde aanpak die bedrijven helpt om consistent succesvol te zijn in B2G-verkoop in heel Europa.
