Bekijk volledige aanbestedingsgegevens: https://app.hermix.com/opportunities/ukfts_033144-2026
Een raamovereenkomst ter waarde van iets meer dan 1 miljard pond, met een looptijd van 96 maanden, die geneesmiddelen voor kanker met dosisbepaling, patiëntspecifieke geneesmiddelen en CIVAS-medicijnen omvat, evenals diensten voor voorraadbeheer, en die is opgezet om NHS-locaties in Zuidoost-Engeland, East Midlands en West Midlands te bedienen.
Mid South Essex NHS Foundation Trust heeft een aanbestedingsbericht gepubliceerd op de Britse Find a Tender Service voor een raamovereenkomst betreffende de levering van aseptisch bereide systemische geneesmiddelen voor kankertherapie. De geschatte totale waarde bedraagt € 1.003.992.346,03 over een contractperiode van 96 maanden, verdeeld over vier percelen. De korte beschrijving bevestigt dat de raamovereenkomst betrekking heeft op in batches geproduceerde geneesmiddelen in gebruiksklare vormen, patiëntspecifieke productie en levering, CIVAS (Central Intravenous Additive Service) en voorraadbeheer. Twee aankondigingen voorafgaand aan de formele aanbesteding in april 2026 werden gepubliceerd in mei en augustus 2025, wat wijst op een langere periode van marktonderzoek.
Overzicht van de mogelijkheden
- Opdrachtgevende instantie: Mid South Essex NHS Foundation Trust
- Koperstype: Ministerie of enige andere nationale of federale autoriteit
- Hoofdactiviteit: Onbekend (zoals vermeld in de kennisgeving)
- Referentienummer: PR-2264
- Document-ID: ukfts_033144-2026
- Aanbestedingstitel: Aseptisch bereide systemische geneesmiddelen tegen kanker
- Contact: Klantenservice, customercare@htepg.com, 01268 524900
Omvang van de werkzaamheden, zoals vermeld in de aankondiging:
- Levering van een reeks aseptisch bereide, in batches geproduceerde systemische geneesmiddelen tegen kanker in gebruiksklare vormen en overeengekomen doseringsbanden.
- Productie en levering van patiëntspecifieke systemische geneesmiddelen voor kankertherapie.
- CIVAS (Central Intravenous Additive Service) vereisten
- Voorraadbeheer en levering van samengestelde systemische antikankertherapie.
Kavelstructuur (gedeelde raamwerkwaarde voor alle kavels):
- Kavel 1: Geneesmiddelen voor systemische kankertherapie met doseringscategorieën (€1.003.992.346,03): Aseptisch bereide geneesmiddelen voor systemische kankertherapie met doseringscategorieën voor volwassenen en kinderen, geleverd in batches of per stuk, conform de nationale doseringscategorieën.
- Perceel 2: Patiëntspecifieke systemische geneesmiddelen voor kankertherapie (€1.003.992.346,03): Aseptisch bereide, patiëntspecifieke geneesmiddelen voor kankertherapie voor volwassenen en kinderen.
- Kavel 3: CIVAS / Centrale Intraveneuze Toevoegingsservice (€1.003.992.346,03): Geneesmiddelen die worden gebruikt bij CIVA's, inclusief elke bereiding van geneesmiddelen die aseptisch worden bewerkt om gebruiksklare injecteerbare geneesmiddelen te creëren.
- Kavel 4: Voorraadbeheer en levering van samengestelde SACT-geneesmiddelen (€ 1.003.992.346,03): Opslag, warehousing, voorraadbeheer en het klaarzetten van batches SACT-geneesmiddelen voor levering de volgende dag of op een afgesproken dag.
Let op: De getoonde kavelwaarden zijn identiek en vertegenwoordigen het gezamenlijke raamcontracttotaal van € 1.003.992.346,03, niet vier afzonderlijke contractwaarden. De geschatte totale waarde voor het raamcontract is € 1.003.992.346,03.
- Locatie van de voorstelling (alle kavels): Zuidoost-Engeland, East Midlands (Engeland), West Midlands (Engeland)
- Contracttype: Benodigdheden
- Contractduur: 96 maanden
- Procedure: Open
- Toekenningscriteria (alle kavels): Technische waarde inclusief maatschappelijke waarde (kwaliteit) 65%, Kosten (uitgaven) 35%
- Geschatte totale waarde: €1,003,992,346.03
- Publicatiedatum: 13 april 2026
- Inleverdeadline: 11 mei 2026
- Datum van opening van de inschrijvingen: 11 mei 2026
- EU-financiering: Nee
- Bron: VK-aanbestedingsdienst
Gerelateerde berichten:
- ukfts_024556-2025: Voorafgaande informatie, gepubliceerd op 22 mei 2025, Aseptisch bereide geneesmiddelen in dosisband
- ukfts_048018-2025: Voorafgaande informatie, gepubliceerd op 12 augustus 2025, Aseptisch bereide geneesmiddelen in dosisverpakkingen, waarde €789.239.286,08
- ukfts_033144-2026: Aanbestedingsbericht, gepubliceerd op 13 april 2026, waarde €1.003.992.346,03
Klaar om dit soort aanbestedingen sneller te kwalificeren?
Maak je gratis Hermix-account aan op https://hermix.com/sign-up/ en krijg toegang tot AI-gestuurde aanbestedingsanalyse, concurrentie-intelligentie en geautomatiseerde monitoring binnen de Europese openbare aanbestedingsmarkt van 2 biljoen euro.
Context van bevoegdheid en aanbesteding
Mid South Essex NHS Foundation Trust wordt in de kennisgeving geclassificeerd als een ministerie of andere nationale of federale autoriteit, met als hoofdactiviteit 'Onbekend'. De contactgegevens verwijzen naar customercare@htepg.com, wat erop wijst dat de inkoop wordt beheerd via een externe inkoopdienst en niet rechtstreeks door de Trust zelf. Het telefoonnummer 01268 524900 komt overeen met de regio Essex.
De inkoopgegevens van Hermix voor deze koper laten het volgende zien:
- 78 contracten toegekend in alle categorieën, met een totale waarde van €1,8 miljard.
- 5 verlengingen in alle categorieën, met een totaalbedrag van €838 miljoen, waarvan 4 als vergelijkbare verlengingen ter waarde van €690 miljoen zijn geclassificeerd.
- Er zijn 0 vergelijkbare contracttoekenningen in de Hermix-dataset voor deze specifieke koper, wat betekent dat er geen eerdere toekenningen in deze categorie onder deze bevoegdheid worden bijgehouden.
- Er is momenteel 1 open aanbesteding in alle categorieën met een waarde van €148 miljoen (dit is de enige open aanbesteding; de contextgegevens tonen 0 vergelijkbare open aanbestedingen, wat erop wijst dat het bedrag van €148 miljoen betrekking heeft op een andere categorie).
- Naast 15 soortgelijke eerdere kennisgevingen met een totale waarde van € 3,2 miljard, en 38 eerdere kennisgevingen ter waarde van € 4,0 miljard, maken de twee PIN's uit 2025 deel uit van dit dossier.
De bredere marktcontext laat zien dat er 765 andere kopers zijn met vergelijkbare projecten, goed voor een gezamenlijke waarde van € 262 miljard. Dit weerspiegelt de aanzienlijke schaal van de productie en levering van aseptische SACT-systemen binnen de NHS en Europese gezondheidszorgsystemen, ook al heeft deze specifieke koper geen vergelijkbare contracten op zijn naam staan in het Hermix-overzicht.
De twee in mei en augustus 2025 gepubliceerde aankondigingen van voornemens tot aanbesteding zijn strategisch belangrijk. De eerste aankondiging verscheen in mei 2025 zonder waarde. De tweede aankondiging in augustus 2025 had een waarde van € 789.239.286,08. De in april 2026 gepubliceerde aanbestedingsaankondiging toont een hoger geschat totaalbedrag van € 1.003.992.346,03. Deze stijging van circa € 214 miljoen tussen de tweede aankondiging en de aanbestedingsaankondiging weerspiegelt waarschijnlijk aanpassingen in de scope of de toevoeging van extra dienstverleningselementen tijdens de marktonderzoeksperiode.
Concurrentiel landschap
De Hermix-dataset toont nul vergelijkbare contracttoekenningen voor deze koper. Er is geen tabel met winnaars van vergelijkbare contracten beschikbaar in de gepubliceerde PDF. Dit komt overeen met de contextgegevens, die 0 vergelijkbare contracttoekenningen van € 0 voor deze aanbestedende instantie registreren. Het ontbreken van een historische tabel met toegekende contracten betekent dat inschrijvers geen gebruik kunnen maken van precedentgegevens op kopersniveau om hun concurrentiepositie of prijsstelling te vergelijken met die van eerdere leveranciers.
Wat de gegevens wél bevestigen, is de omvang van de bredere markt voor SACT- en aseptische geneesmiddelen. Hermix volgt 765 andere kopers met vergelijkbare projecten ter waarde van € 262 miljard, en deze koper heeft 15 vergelijkbare eerdere aanbestedingen geregistreerd met een totale waarde van € 3,2 miljard. De 4 vergelijkbare verlengingen ter waarde van € 690 miljoen in de dataset geven ook aan dat vergelijkbare contracten in deze sector regelmatig de verlengingsfase bereiken binnen de NHS. Deze pijplijn van verlengingen is een directe indicator van commerciële kansen op de lange termijn voor gekwalificeerde aseptische leveranciers, ook buiten deze specifieke aanbesteding.
Bij gebrek aan specifieke contractgeschiedenis van de koper, zouden leveranciers die deze kans overwegen, de bredere NHS-markt voor aseptische SACT-leveringen moeten bekijken om potentiële concurrenten te identificeren. De markt voor aseptisch bereide oncologische geneesmiddelen in het VK is een specialistisch segment dat wordt gedomineerd door een klein aantal erkende aseptische productie-eenheden, ofwel interne NHS-eenheden of commerciële fabrikanten van speciale producten met een vergunning van de MHRA. De lotstructuur (dosisbandering, patiëntspecifiek, CIVAS, voorraadbeheer) sluit direct aan op de standaarddiensten die worden aangeboden door gevestigde NHS-aseptische dienstverleners en commerciële contractfabrikanten in deze sector.
Commerciële en procedurele signalen
Criteria voor de toekenning van de prijs. Alle vier kavels hanteren een identieke weging: Technisch inclusief maatschappelijke waarde 65%, Kosten 35%. De kwaliteitsweging van 65% is hoog voor een contract voor de levering van farmaceutische producten, wat aangeeft dat de koper naast de prijs veel waarde hecht aan technische bekwaamheid, naleving van regelgeving en maatschappelijke waarde. Bieders zouden substantieel moeten investeren in de kwaliteitsrespons, met name op het gebied van GMP-conformiteit, aseptische productiecapaciteit, kwaliteitsmanagementsystemen en het leveren van maatschappelijke waarde.
Procedure. De aanbesteding verloopt via de standaard open procedure. Elke gekwalificeerde leverancier kan een offerte indienen zonder voorafgaande kwalificatie. Gezien de complexe regelgeving rondom aseptische productie en oncologische farmacie, wordt de kwalificatiedrempel in feite bepaald door de technische eisen in de volledige aanbestedingsdocumentatie, en niet door de procedure zelf.
Geografische dekking. Alle vier de kavels specificeren dezelfde locatie voor de uitvoering: Zuidoost-Engeland, East Midlands en West Midlands. Dit is een belangrijke geografische beperking, aangezien het NHS-locaties in een aanzienlijk deel van centraal en zuidelijk Engeland omvat. Leveranciers zonder bestaande distributie- en koelketeninfrastructuur in deze drie regio's zullen hun logistieke capaciteit expliciet in hun aanvraag moeten toelichten.
Contractduur. De looptijd van 96 maanden (8 jaar) is lang voor een raamovereenkomst voor farmaceutische benodigdheden. Dit duidt op een voorkeur voor leveringszekerheid en continuïteit van de relatie boven kortetermijnconcurrentie. Een contract van 8 jaar in de SACT-sector vereist dat fabrikanten een stabiele productiecapaciteit, naleving van de regelgeving en prijsstabiliteit gedurende de volledige looptijd kunnen aantonen.
Inleverperiode. Van publicatie op 13 april 2026 tot de deadline op 11 mei 2026 hebben bieders 28 kalenderdagen de tijd. De opening van de offertes vindt eveneens plaats op 11 mei 2026. Voor een technisch complex raamcontract voor aseptische farmaceutische producten van deze omvang is 28 dagen erg kort. Leveranciers zonder voorafgaande voorbereiding vanuit de PIN-periode van 2025 zullen voor een aanzienlijke uitdaging staan om binnen deze termijn een conforme en concurrerende offerte samen te stellen.
Gedeelde perceelwaarden. De vier kavels hebben allemaal dezelfde geschatte waarde van € 1.003.992.346,03. Dit is het totale bedrag van het raamcontract, niet een afzonderlijke waarde per kavel. Bieders dienen dit niet te interpreteren alsof het raamcontract vier keer zoveel waard is als het genoemde bedrag.
Strategische context en interpretatie
Het aanbestedingsproces vertelt een weloverwogen verhaal. De eerste kennisgeving van voorkennis verscheen in mei 2025, bijna een jaar vóór de deadline voor de contractaankondiging. Een tweede kennisgeving volgde in augustus 2025, ditmaal met een waardeaanduiding. De contractaankondiging kwam in april 2026. Deze lange periode van bijna twaalf maanden, van de eerste kennisgeving tot de deadline voor indiening, is kenmerkend voor hoogwaardige, technisch complexe raamovereenkomsten van de NHS, waarbij de opdrachtgever ervoor wil zorgen dat de markt voldoende is voorbereid voordat er offertes worden ontvangen.
De waardestijging van € 789 miljoen (PIN augustus 2025) naar € 1.004 miljoen (contractaankondiging april 2026) is opmerkelijk. De toename van € 214 miljoen kan te maken hebben met een uitbreiding van de scope over de vier percelen, herziene volumeramingen of de formalisering van de volledige contractduur van 96 maanden in het geschatte totaalbedrag. Leveranciers die betrokken waren bij het PIN-proces van 2025 zullen deze veranderingen hebben gevolgd en hun commerciële en technische standpunten in de tussenliggende maanden hebben verfijnd.
De drie regio's waarop de dienstverlening is gebaseerd (Zuidoost-Engeland, Oost-Midlands en West-Midlands) positioneren dit als een subnationaal, maar wel door meerdere trusts beheerd kader. Mid South Essex NHS Foundation Trust lijkt op te treden als de leidende aanbestedende instantie, mogelijk namens NHS-locaties in het betreffende geografische gebied. Het contactdomein htepg.com suggereert dat de aanbesteding wordt beheerd door een gespecialiseerde NHS-instantie voor farmaceutische inkoop of aanbesteding, wat consistent is met de complexiteit van de geneesmiddelencontracten in het SACT-gebied.
Hermix-gebruikers die deze aanbesteding analyseren, hebben binnen enkele minuten in plaats van uren direct toegang tot deze concurrentie-intelligente informatie, inclusief gedetailleerde aannemersprofielen, uitgavenpatronen van aanbestedende diensten en de volledige vernieuwingspijplijn.
Praktische tips voor bieders
Voor wie deze aanbesteding geschikt is:
- MHRA-gelicentieerde aseptische productie-eenheden, zowel interne NHS-eenheden als commerciële contractfabrikanten, met een actuele GMP-accreditatie en capaciteit voor de productie van SACT in dosisgroepen en patiëntspecifieke SACT.
- Gespecialiseerde oncologische apotheek- en aseptische servicebedrijven met gevestigde leveringsrelaties met de NHS en de wettelijke bevoegdheid om niet-geregistreerde speciale geneesmiddelen of geregistreerde aseptisch bereide producten te leveren.
- Leveranciers met mogelijkheden voor koelketenlogistiek en distributie in Zuidoost-Engeland, East Midlands en West Midlands, die in staat zijn om de volgende dag of op een door u gekozen dag te leveren aan meerdere NHS-locaties.
- Organisaties die naast hun technische capaciteiten een geloofwaardig aanbod van maatschappelijke waarde kunnen aantonen, komen in aanmerking, gezien de kwaliteitsweging van 65% die maatschappelijke waarde expliciet in de beoordelingscriteria meeneemt.
Kritische aandachtspunten:
- De uiterste inleverdatum is 11 mei 2026, wat slechts 28 kalenderdagen na publicatie betekent. De opening van de offertes vindt eveneens plaats op 11 mei 2026. Stel het biedingsteam onmiddellijk samen; leveranciers die zich niet vooraf hebben voorbereid op de PIN-opdrachten van 2025 hebben een aanzienlijk nadeel.
- De weging van de gunningscriteria is als volgt: Technisch inclusief maatschappelijke waarde 65%, Kosten 35% voor alle vier de kavels. Investeer het grootste deel van het biedingsmiddel in een kwalitatief hoogwaardig antwoord, niet in prijsmodellering.
- De vier weergegeven kavelwaarden (elk € 1.003.992.346,03) vertegenwoordigen het totale bedrag van het gezamenlijke raamcontract, niet de afzonderlijke waarden. Het raamcontract is in totaal ongeveer € 1 miljard waard, niet € 4 miljard.
- Het uitvoeringsgebied omvat drie Engelse regio's. Beschrijf expliciet in de inzending de distributie en de dekking van de koelketen in Zuidoost-Engeland, de East Midlands en de West Midlands.
- De looptijd van 96 maanden vereist geloofwaardig bewijs van productiecapaciteit op lange termijn, stabiele prijsmechanismen en naleving van de regelgeving gedurende een periode van 8 jaar.
- Raadpleeg de twee aankondigingen van 2025 (ukfts_024556-2025 en ukfts_048018-2025) voor eventuele marktonderzoekseisen of prekwalificatiestappen die mogelijk aan de formele aanbesteding voorafgingen.
Afsluiting
Deze aanbesteding bevindt zich op het snijvlak van oncologische farmacie, de toeleveringsketen van de NHS en aseptische productie, een specialistisch segment waar regelgeving, productiecapaciteit en leveringszekerheid net zo belangrijk zijn als de prijs. De looptijd van 96 maanden en de kwaliteitsweging volgens de 65%-norm weerspiegelen een koper die betrouwbaarheid boven kostenminimalisatie stelt. Voor gekwalificeerde aseptische SACT-leveranciers betekent de verlengde PIN-termijn dat de voorbereidingsperiode bijna een jaar open is geweest. De indieningstermijn van 28 dagen na de aankondiging van het contract betekent dat die termijn nu snel sluit.
Maak vandaag nog je gratis account aan op https://hermix.com/sign-up/ en win meer overheidsopdrachten met de datagestuurde aanpak die bedrijven helpt om consistent succesvol te zijn in B2G-verkoop in heel Europa.
