Bekijk volledige aanbestedingsgegevens: https://app.hermix.com/opportunities/ukfts_034795-2026
Een raamovereenkomst van € 259,86 miljoen voor acht jaar, verdeeld over zes gepubliceerde percelen, biedt inkopers in de publieke sector een nationale route voor bedrijfsgezondheidszorg, Employee Assistance Programs (EAP), trainingen, griepvaccinaties en ondersteuning van de geestelijke gezondheid van studenten, met heropeningsmomenten ingebouwd in jaar 2 en 5.
De Yorkshire Purchasing Organisation heeft een nieuwe raamovereenkomst aangekondigd voor diensten op het gebied van bedrijfsgezondheidszorg, werknemersbijstand en aanverwante welzijnsdiensten. Dit gebeurt in samenwerking met de Londense gemeente Islington en via de open procedure onder PA23.
De aankondiging stelt een formeel kaderbedrag vast van € 259.856.842,50 over een periode van 96 maanden en omvat zes gepubliceerde percelen, hoewel elk perceel dezelfde nominale waarde heeft. Dit wijst op een gedeeld kaderplafond in plaats van zes optelbare budgetten.
Het is tevens de derde versie van dit raamwerk en breidt het bereik ervan uit naar de publieke sector, waardoor het relevant is voor zowel bestaande aanbieders van welzijnsdiensten als voor leveranciers die een langdurig nationaal markttraject willen volgen.
Overzicht van de kansen
- Aanbestedende dienst: YORKSHIRE PURCHASING ORGANISATION
- Type koper: Ministerie of enige andere nationale of federale autoriteit
- Referentienummer: 001300
- Document-ID: ukfts_034795-2026 / 034795-2026 / ukfts_034795-2026
- Aanbestedingstitel: 1300 : Kader voor bedrijfsgezondheidszorg, Employee Assistance Programs (EAP) en aanverwante gezondheids- en welzijnsdiensten
- Contact: Sally Holden, sally.holden@ypo.co.uk
Omvang van het werk: Nationaal raamwerk voor de publieke sector voor bedrijfsgezondheidszorg, werknemersbijstand, opleiding, griepvaccinatie en studentenondersteuning, waarbij YPO optreedt als hoofdinkooporganisatie en eindklanten rechtstreeks bestellingen plaatsen bij aangewezen leveranciers.
- Lot 1: Bedrijfsgezondheidszorg voor alle instellingen in de publieke sector.
- Lot 2: Programma's voor personeelsondersteuning (EAP) voor alle instellingen in de publieke sector.
- Lot 3a: Aanvullende diensten op het gebied van gezondheid en welzijn, met name dekking voor griepvaccinatie.
- Lot 3b: Trainingen met betrekking tot gezondheid en welzijn, waaronder menopauze en menstruatiegezondheid, bewustwording rondom zelfmoord, MHFA (Mental Health First Aid), financieel welzijn en neurologische trainingen.
- Lot 3c: Moderne Employee Assistance Programmes (EAP) voor alle instellingen in de publieke sector.
- Lot 4: Studentenondersteuningsprogramma's (SAP) op het gebied van geestelijke gezondheid en welzijn voor studenten in het hoger onderwijs, vanaf 16 jaar.
Kavelstructuur: Zes gepubliceerde kavels. Elke kavel heeft een waarde van € 259.856.842,50. Omdat dit bedrag gelijk is aan de opgegeven geschatte totale waarde, moeten de gepubliceerde kavelbedragen worden beschouwd als het totale bedrag van het gezamenlijke raamwerk, en niet als zes afzonderlijke kavelbudgetten.
- Plaats van uitvoering: Verenigd Koninkrijk
- Geschatte totale waarde: €259,856,842.50
- Type contract: Diensten
- Contractduur: 96 maanden
- Type procedure: Open
- Gunningscriteria: Alle gepubliceerde kavels hanteren dezelfde weging: Kosten 25,0%, Kwaliteit 55,0%, Maatschappelijke waarde en duurzaamheid 20,0%.
- Publicatiedatum: 16 april 2026
- Inleverdatum: 18 mei 2026
- Datum van opening van de aanbesteding: 18 mei 2026
- EU-financiering: Nee
- Bron: VK-aanbestedingsdienst
- Gerelateerde berichten: Voorafgaande kennisgeving GB ukfts_076937-2025 gepubliceerd op 25 november 2025 met een vermelde waarde van € 248.046.632,77, gevolgd door deze contractkennisgeving GB ukfts_034795-2026 gepubliceerd op 16 april 2026 met een vermelde waarde van € 259.856.842,50.
Klaar om dit soort aanbestedingen sneller te kwalificeren? Maak je gratis Hermix-account aan op https://hermix.com/sign-up/ en krijg toegang tot AI-gestuurde aanbestedingsanalyse, concurrentie-intelligentie en geautomatiseerde monitoring binnen de Europese openbare aanbestedingsmarkt van 2 biljoen euro.
Bevoegdheid en aanbestedingscontext
De koper staat vermeld als YORKSHIRE PURCHASING ORGANISATION, met als type koper 'Ministerie of een andere nationale of federale autoriteit' en de hoofdactiviteit als 'Onbekend'. In de aankondiging staat ook dat YPO de aanbesteding leidt in samenwerking met de Londense gemeente Islington, wat belangrijk is omdat het raamwerk hiermee binnen een bestaand inkoopmodel voor de publieke sector valt in plaats van een eenmalige, directe aankoop.
Het raamwerk wordt beschreven als de derde iteratie van deze route naar de markt. Dat is belangrijk. Het suggereert een volwaardige inkoopstructuur met een operationele geschiedenis, bestaande vraagpatronen en een koper die verwacht dat het product gedurende een lange periode door meerdere overheidsinstanties zal worden gebruikt.
De bredere context van Hermix rondom de koper is uitgebreid. De aankondiging toont 798 vergelijkbare contracttoekenningen ter waarde van € 3,3 biljoen, 27 vergelijkbare verlengingen ter waarde van € 50 miljard, 9 vergelijkbare openbare aanbestedingen ter waarde van € 35 miljard en 34 vergelijkbare eerdere aankondigingen ter waarde van € 2,3 miljard. Op kopersniveau toont de dataset 8.200 contracttoekenningen ter waarde van € 4,7 biljoen, 445 verlengingen ter waarde van € 165 miljard en 85 openbare aanbestedingen ter waarde van € 79 miljard.
Die geschiedenis maakt dit raamwerk meer dan een routineuze aanbesteding voor welzijn. Het is ingebed in een aanbestedingsecosysteem met grootschalige, terugkerende aankopen en een breed publiek binnen de publieke sector. De bijbehorende aankondigingen laten ook een stijging zien van € 248,05 miljoen in de aankondiging van november 2025 naar € 259,86 miljoen in de aanbesteding van april 2026, een toename van ongeveer € 11,8 miljoen.
- Vergelijkbare open aanbestedingen: 9 ter waarde van €35 miljard
- Alle openstaande aanbestedingen: 85 ter waarde van € 79 miljard
- Vergelijkbare verlengingen: 27 contracten ter waarde van €50 miljard.
- Alle verlengingen: 445 ter waarde van €165 miljard
- Vergelijkbare contracttoekenningen: 798 ter waarde van €3,3 biljoen.
- Alle contractgunningen: 8,2K ter waarde van €4,7B
- Andere kopers met vergelijkbare projecten: 4.400 ter waarde van €755 miljard.
- Vergelijkbare eerdere meldingen: 34 ter waarde van €2,3 miljard.
- Alle eerdere kennisgevingen: 158 ter waarde van €21 miljard
- Gerelateerde mededelingen die hier zichtbaar zijn: één voorafgaande kennisgeving en één contractkennisgeving. Er zijn geen correcties opgenomen in het gedeelte met zichtbare gerelateerde mededelingen.
Concurrentielandschap
De tabel met winnaars van vergelijkbare contracten moet met de nodige voorzichtigheid worden geïnterpreteerd. Deze tabel is beperkt tot 10 resultaten en geeft geen representatief beeld van vergelijkbare contracten op het gebied van arbeidsgezondheid en -veiligheid. Verschillende namen zijn gekoppeld aan bredere categorieën van overheidsopdrachten, en één vermelding, Sheffield Hallam University, is een uitschieter die zo groot is dat hij de totale zichtbare waarde in zijn eentje domineert.
Dat maakt de gegevens niet nutteloos. Ze laten nog steeds zien hoe breed de omliggende raamovereenkomstenmarkt kan zijn en hoe divers het leveranciersbestand is wanneer raamovereenkomsten voor de publieke sector op grote schaal worden samengevoegd. Het waarschuwt bieders er ook voor om de zichtbare lijst met winnaars niet letterlijk te interpreteren als een lijst van directe aanbieders van bedrijfsgezondheidszorg voor precies deze raamovereenkomstcategorie.
- Sheffield Hallam University: €10 miljard verdeeld over 4 contracten, gemiddeld €3,3 miljard.
- Marston Holdings: €63 miljoen verdeeld over 5 contracten, gemiddeld €13 miljoen.
- Typhoon International: €54 miljoen verdeeld over 11 contracten, gemiddeld €4,9 miljoen.
- Clan Tools-fabriek: €38 miljoen verdeeld over 8 contracten, gemiddeld €4,8 miljoen.
- Vimpex: €31 miljoen verdeeld over 7 contracten, gemiddeld €4,4 miljoen.
- Weber Rescue UK: €29 miljoen verdeeld over 6 contracten, gemiddeld €4,9 miljoen.
- Northern Diver International: €29 miljoen verdeeld over 6 contracten, gemiddeld €4,8 miljoen.
- Fire Hosetech: €27 miljoen verdeeld over 6 contracten, gemiddeld €4,5 miljoen.
- Angloco: €27 miljoen verdeeld over 5 contracten, gemiddeld €5,4 miljoen.
- Arco: €18 miljoen verdeeld over 5 contracten, gemiddeld €3,6 miljoen.
Gebruikmakend van de waarden die zichtbaar zijn in de top 10-tabel, vertegenwoordigen de drie hoogste waarden ongeveer 98% van het zichtbare totaal. Deze concentratie wordt overweldigend veroorzaakt door de vermelding van Sheffield Hallam University, wat betekent dat de zichtbare tabel sterk vertekend is en met de nodige voorzichtigheid moet worden geïnterpreteerd.
Per land bekeken, omvatten de vermelde contractlanden het Verenigd Koninkrijk met €3,3 biljoen verdeeld over 790 contracten, Turkije met €400 miljoen verdeeld over 1 contract en Duitsland met €3,1 miljoen verdeeld over 1 contract. De zichtbare landgegevens blijven daarom overwegend gericht op het Verenigd Koninkrijk, ook al is er een klein aantal niet-Britse leveranciers in de bredere dataset opgenomen.
Commerciële en procedurele signalen
Het toekenningsmodel is duidelijk en consistent voor alle gepubliceerde percelen: 55% kwaliteit, 25% kosten en 20% maatschappelijke waarde en duurzaamheid. Deze weging legt de meeste concurrentiedruk op het ontwerp van de dienstverlening, het leveringsmodel, de governance en het aantonen van maatschappelijke waarde, in plaats van alleen op de prijs.
De procedure is openbaar, wat de drempel verlaagt in vergelijking met een selectieprocedure met een beperkte lijst, maar dat betekent niet dat het raamcontract gemakkelijk te winnen is. Het raamcontract is lang, nationaal en bedoeld voor herhaald gebruik in de publieke sector, dus bieders moeten rekening houden met een gedetailleerde beoordeling van de operationele capaciteit en de kwaliteitsborging van de dienstverlening.
In de aankondiging staat ook dat het raamwerk, zodra het actief is, zowel de procedure van selectie op basis van concurrentie als de mogelijkheid tot gunning zonder concurrentie biedt. Voor leveranciers betekent dit dat toelating tot het raamwerk twee keer zo belangrijk is: ten eerste om een plaats te bemachtigen, en ten tweede om te bepalen hoe vaak ze waarschijnlijk zullen worden ingeschakeld bij latere opdrachten.
De lotstructuur is commercieel gezien van belang. Er zijn zes loten gepubliceerd, maar elk lot heeft dezelfde waarde van € 259.856.842,50 als het totale raamcontract. Dit wijst sterk op een gedeeld raamcontractplafond. Leveranciers moeten daarom de waarden van de zes loten niet als optelsommen beschouwen, maar zich in plaats daarvan richten op waar hun werkelijke capaciteit het beste tot zijn recht komt.
De contractduur bedraagt 96 maanden, wat in operationele termen ongebruikelijk lang is. In de beschrijving staat ook vermeld dat er twee heropeningsperioden zullen zijn in jaar 2 en 5 om een bredere mix van leveranciers aan te moedigen. Dit is belangrijk voor bedrijven die de eerste gunning mogelijk mislopen, maar wel een toekomstige instapmogelijkheid willen.
De indieningsperiode loopt gedurende 32 kalenderdagen, van 16 april 2026 tot en met 18 mei 2026. In de zichtbare aankondiging worden geen taaleisen, financiële garanties of een indieningsportaal vermeld. Bieders dienen daarom de aanbestedingsdocumenten zelf te raadplegen voor eventuele aanvullende procedurele voorwaarden. Aan dit raamcontract is geen EU-financiering verbonden.
Strategische context en interpretatie
Dit raamwerk onderscheidt zich minder door een enkele technische specificatie en meer door de manier waarop het is gepositioneerd. YPO presenteert geen beperkte aanbesteding voor bedrijfsgezondheidszorg voor één enkele gemeente. Het presenteert een herbruikbaar nationaal marktmodel, ontworpen voor YPO zelf en voor een breder publiek, waarbij de Londense gemeente Islington deelneemt aan het aanbestedingspartnerschap.
De derde iteratie van het model suggereert dat het aankoopmodel al een marktgeschiedenis heeft. Voor bieders legt dat de lat hoger. Kopers die gebruikmaken van gevestigde raamwerken hechten doorgaans waarde aan een soepele implementatie, duidelijke doorverwijsprocedures, rapportagediscipline, beveiliging, veerkracht van het personeel en de mogelijkheid om verschillende klanttypen te bedienen zonder het model telkens opnieuw te hoeven ontwerpen.
De gepubliceerde dienstenmix laat ook zien dat dit geen kader is voor één enkele discipline. Het omvat kernactiviteiten op het gebied van bedrijfsgezondheidszorg, klassieke EAP (Employee Assistance Program), moderne EAP, training, griepvaccinatie en ondersteuning van studenten in het hoger onderwijs. Deze breedte opent verschillende toegangsmogelijkheden voor gespecialiseerde leveranciers, maar betekent ook dat elke bieder realistisch moet zijn over waar hij diepgang kan aantonen in plaats van alleen breedte.
De geschiedenis van de gerelateerde kennisgevingen wijst in dezelfde richting. De waarde is gestegen tussen de kennisgeving van de eerste informatie en de kennisgeving van het contract, terwijl het raamwerk voor acht jaar gestructureerd blijft met twee heropeningsmomenten. In de praktijk lijkt dit eerder een aankoopinstrument dat bedoeld is om actief te blijven, te evolueren en de vraag in de loop der tijd op te vangen, dan een kortlopende nalevingsoefening.
Hermix-gebruikers die deze aanbesteding analyseren, hebben binnen enkele minuten in plaats van uren direct toegang tot deze concurrentie-intelligente informatie, inclusief gedetailleerde aannemersprofielen, uitgavenpatronen van aanbestedende diensten en de volledige vernieuwingspijplijn.
Bij kwalificatiebeslissingen is de centrale vraag niet of het kader groot genoeg is. Dat is het overduidelijk wel. De werkelijke vraag is of een leverancier zijn dienstverleningsmodel, geografische dekking en bewijsbasis kan afstemmen op een of meer van de gepubliceerde percelen, op een manier die standhoudt bij een kwaliteitsgerichte evaluatie door de overheid.
Praktische inzichten voor inschrijvers
Voor wie deze aanbesteding geschikt is
- Aanbieders van bedrijfsgezondheidszorg met de capaciteit om diensten te leveren aan de publieke sector in het Verenigd Koninkrijk en die over de rapportagevaardigheden beschikken om te kunnen concurreren op basis van een 55%-kwaliteitsscore.
- EAP-aanbieders, waaronder digitale of moderne EAP-specialisten, die schaalbare toegangsmodellen en contractbeheer kunnen demonstreren die geschikt zijn voor raamovereenkomsten.
- Trainings- en griepvaccinatieaanbieders die als specialistische onderaannemers kunnen optreden in plaats van het volledige raamwerk te willen leveren.
- Aanbieders van welzijnsdiensten voor studenten in het hoger onderwijs met geloofwaardige SAP-capaciteit voor mentale gezondheids- en welzijnsbegeleiding in de leeftijdsgroep van 16 jaar en ouder.
Kritische aandachtspunten
- Beschouw de gepubliceerde kavelwaarden als een gezamenlijk maximumbedrag binnen het raamwerk. De zes kavelwaarden komen exact overeen met de totale raamwerkwaarde en mogen niet bij elkaar worden opgeteld.
- Kies vroegtijdig de juiste strategie voor de verschillende diensten. De servicecategorieën zijn verschillend en de vereiste bewijsstukken voor bedrijfsgezondheidszorg, Employee Assistance Programs (EAP), trainingen, griepvaccinaties en studentenondersteuning verschillen aanzienlijk.
- Ontwikkeld volgens het scoringsmodel. Kwaliteit (55%) en maatschappelijke waarde (20%) wegen samen ruimschoots op tegen de kosten.
- Werk nu volgens het indieningsschema. De periode tussen publicatie en deadline bedraagt 32 kalenderdagen, en de openingsdatum van de offertes is vastgesteld op 18 mei 2026.
- Houd rekening met de lange looptijd van het raamwerk. Na 96 maanden zullen contractbeheer, personeelscontinuïteit en schaalbaarheid van de dienstverlening waarschijnlijk net zo belangrijk zijn als de initiële prijs.
- Raadpleeg de aanbestedingsdocumenten voor operationele details die niet in de aankondiging staan vermeld, met name de werking van het portaal, taalvereisten en eventuele garantievoorwaarden.
- Er zijn geen correcties opgenomen in het gedeelte met zichtbare gerelateerde mededelingen, maar bieders dienen de eerdere informatiemededeling en de actuele aanbestedingsdocumenten nog steeds te raadplegen alvorens hun bod in te dienen.
Dit is een belangrijk raamwerk omdat het een lange looptijd, een nationaal bereik en een brede gebruikersbasis in de publieke sector combineert onder één door YPO geleide route naar de markt. De geschiedenis van de eerdere aankondiging en de formulering van de derde iteratie wijzen beide op een raamwerk dat bedoeld is om in de loop der tijd te worden gebruikt, bijgewerkt en als basis te dienen.
Een gestructureerde, op data gebaseerde beoordeling helpt leveranciers te beslissen of ze één, meerdere of helemaal geen partijen willen inkopen, voordat ze tijd investeren in een offerte die niet aansluit op hun leveringsmodel.
Maak vandaag nog je gratis account aan op https://hermix.com/sign-up/ en win meer overheidsopdrachten met de datagestuurde aanpak die bedrijven helpt om consistent succesvol te zijn in B2G-verkoop in heel Europa.
