Bekijk volledige aanbestedingsgegevens: https://app.hermix.com/opportunities/ukfts_066834-2026
Een ontwerp- en bouwcontract van € 3,84 miljoen met een looptijd van 12 maanden voor een operationele ziekenhuisomgeving, inclusief vervanging van beeldvormingsapparatuur, ventilatie van operatiekamerkwaliteit, gefaseerde oplevering en verantwoordelijkheden in het kader van de bouwveiligheidsregelgeving.
Guy's and St Thomas' NHS Foundation Trust is op zoek naar een hoofdaannemer voor de uitbreiding en renovatie van de afdeling Interventionele Radiologie in Guy's Hospital. De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd terwijl de afdeling operationeel blijft, waardoor fasering, logistiek en ervaring met bouwprojecten in de gezondheidszorg cruciaal zijn voor de selectie van de aannemer.
Overzicht van de kansen
- Opdrachtgevende instantie: GUY'S AND ST THOMAS' NHS FOUNDATION TRUST
- Koperstype: Ministerie of enige andere nationale of federale autoriteit
- Hoofdactiviteit: Niet vermeld
- Referentienummer: 6595-27
- Document-ID's: ukfts_066834-2026; 066834-2026
- Contact: helpdesk@smarttogetherlondon.nhs.uk
- Omvang van de werkzaamheden: Modernisering van de interventionele radiologie-afdeling (niveau 3) in de Guy's Tower-vleugel, inclusief vervanging van het bestaande beeldvormingsapparaat, een nieuw ventilatiesysteem volgens de normen voor operatiekamers, een herstelruimte, een fluoroscopie-procedurekamer en bijbehorende ruimten.
- Leveringsmodel: Een ontwerp- en bouwproces in twee fasen, beginnend met een overeenkomst voor voorbereidende diensten, gevolgd door het contract voor de hoofdaannemingswerkzaamheden.
- Kavelstructuur: Eén kavel ter waarde van € 3.838.794,26
- Locatie van de uitvoering: Lewisham en Southwark; in de kavelbeschrijving wordt ook Londen, Inner London East genoemd.
- Contracttype: Werken
- Contractduur: 12 maanden
- Type procedure: Onder de drempelwaarde – open concurrentie
- Criteria voor de toekenning: Zie de aanbestedingsdocumenten.
- Publicatiedatum: 15 juli 2026
- Inleverdeadline: 13 augustus 2026
- Datum van opening van de inschrijvingen: 13 augustus 2026
- EU-financiering: Nee
- Inzendingsportaal: https://health-family.force.com/s/Welcome
- Gerelateerde mededelingen: Twee voorafgaande kennisgevingen, UKFTS_059510-2026 en UKFTS_059526-2026, beide gepubliceerd op 24 juni 2026 voor € 3.838.794,26.
Klaar om dit soort aanbestedingen sneller te kwalificeren? Maak je gratis Hermix-account aan op https://hermix.com/sign-up/ en krijg toegang tot AI-gestuurde aanbestedingsanalyse, concurrentie-intelligentie en geautomatiseerde monitoring binnen de Europese openbare aanbestedingsmarkt van 2 biljoen euro.
Bevoegdheid en aanbestedingscontext
Het kopersprofiel toont 843 contracttoekenningen ter waarde van € 177 miljard en 221 verlengingen ter waarde van € 62 miljard binnen het bredere inkoopgebied van de overheid. Binnen de vergelijkbare categorie zijn er 55 contracttoekenningen ter waarde van € 289 miljoen, 17 verlengingen ter waarde van € 1,5 miljard en 20 aankondigingen ter waarde van € 6 miljard. Er zijn drie openbare aanbestedingen geregistreerd met een waarde van € 7,4 miljard, terwijl er geen vergelijkbare openbare aanbesteding is vermeld.
De twee voorafgaande aankondigingen die op 24 juni 2026 zijn gepubliceerd, hebben dezelfde waarde als de huidige aanbestedingsaankondiging. De huidige aanbesteding volgt daarom een zichtbare voormarktfase in plaats van zonder voorafgaande publicatie te verschijnen.
Concurrentielandschap
De lijst met vergelijkbare aannemers is beperkt tot 10 resultaten. De zichtbare leveranciers zijn GRANTLEIGH (€1 miljoen, drie contracten), CFES (€544.000, drie), FOREST GATE CONSTRUCTION (€4,3 miljoen, twee), LIFTWORKS (€939.000, twee), WOODNUT CONSTRUCTION AND DEVELOPMENT (€913.000, twee), GILMARTINS (€913.000, twee), HOLLMARK ELECTRICAL (€913.000, twee), GM BUILDING CONTRACTORS ESSEX (€913.000, twee), GPF LEWIS PLC (€843.000, twee) en WOODNUT CONSTRUCTION DEVELOPMENTS (€794.000, twee). De twee Woodnut-namen worden apart vermeld en mogen niet zonder verdere verificatie worden samengevoegd.
De weergegeven waarden bedragen in totaal circa € 12,072 miljoen. FOREST GATE CONSTRUCTION, GRANTLEIGH en LIFTWORKS zijn goed voor ongeveer 51,71 ton van dat zichtbare totaal. Uit de landgegevens blijkt dat er € 289 miljoen is toegewezen aan het Verenigd Koninkrijk, verdeeld over 54 vergelijkbare contracten, met een weergegeven gemiddelde van € 5,3 miljoen.
Commerciële en procedurele signalen
Het contract verloopt in twee fasen. De succesvolle aannemer treedt eerst toe tot de PCSA (Project Construction Service Agreement), krijgt het overgenomen ontwerpteam en wordt verantwoordelijk voor het voltooien van het ontwerp, de bouwmethodologie, het programma, de fasering, de logistiek en het kostenplan. Het contract voor de hoofdaanneming volgt daarna.
De technische belasting is aanzienlijk. Het project vereist complexe mechanische en elektrische ingrepen, de ontwikkeling van een strategie voor de plaatsing en routing van de luchtbehandelingsunit, en een nieuw ventilatiesysteem dat geschikt is voor operatiekamers. De ziekenhuisdiensten moeten gedurende het hele project operationeel blijven, waardoor het faseringsplan een essentiële voorwaarde voor de oplevering is.
De aannemer moet de aanvragen bij de Bouwveiligheidsautoriteit beheren en aantonen dat hij voldoet aan de Gateway-vereisten van de Bouwveiligheidswet. Ook planningskwesties en wettelijke goedkeuringen vallen binnen het lopende ontwerp- en uitvoeringsproces. De indieningstermijn van 29 dagen laat weinig tijd over om de ontwerpmiddelen, referenties in de gezondheidszorg, programma-aannames en wettelijke verantwoordelijkheid te bevestigen.
Strategische context en interpretatie
Deze aanbesteding is het meest geschikt voor aannemers die renovatie van zorginstellingen, logistiek in een operationele omgeving, ontwerpmanagement en specialistische mechanische en elektrische installaties kunnen combineren. De contractwaarde ligt lager dan het landelijk gemiddelde van € 5,3 miljoen voor vergelijkbare contracten in het Verenigd Koninkrijk, maar de operationele en wettelijke eisen zijn belangrijker dan de waarde alleen bij de beoordeling van de geschiktheid.
De zichtbare gegevens over aannemers tonen herhaalde deelname van regionale bouw- en specialistische bedrijven, maar er is geen specifieke zittende partij voor dit interventionele radiologieproject te vinden. Bieders dienen zich daarom te kwalificeren op basis van de vermelde technische en leveringseisen, in plaats van een vooraf bepaalde concurrentiepositie af te leiden.
Hermix-gebruikers die deze aanbesteding analyseren, hebben binnen enkele minuten in plaats van uren direct toegang tot deze concurrentie-intelligente informatie, inclusief gedetailleerde aannemersprofielen, uitgavenpatronen van aanbestedende diensten en de volledige vernieuwingspijplijn.
Praktische inzichten voor inschrijvers
Voor wie deze aanbesteding geschikt is
- Hoofdaannemers met bewezen ervaring in operationele zorgomgevingen en complexe renovatiewerkzaamheden.
- Ontwerp- en bouwteams die de verantwoordelijkheid kunnen dragen van PCSA tot en met RIBA-fasen 4 tot en met 7 onder een JCT Design and Build-contract.
- Leveranciers met sterke expertise in ventilatie, röntgenapparatuur, mechanische en elektrische coördinatie.
Kritische aandachtspunten
- Inzenden vóór 13 augustus 2026, 29 kalenderdagen na publicatie.
- Ontwikkel een geloofwaardige faseringsstrategie die de werking van de interventionele radiologieafdeling waarborgt.
- Toon aan dat u verantwoordelijkheid neemt voor het indienen van documenten bij de Building Safety Regulator en het voldoen aan de Gateway-richtlijnen.
- Controleer de toepasselijke geografische classificatie, aangezien in het document zowel Lewisham en Southwark als Londen, Inner London East worden genoemd.
- Vraag de volledige toekenningsmethodologie op, die niet in de beschikbare aankondiging staat vermeld.
Afsluiting
De opdracht ter waarde van € 3.838.794,26 combineert een vastgesteld werkprogramma van 12 maanden met aanzienlijke verantwoordelijkheid voor ontwerp, fasering en regelgeving in een operationele ziekenhuisomgeving. Een gestructureerde beoordeling van de PCSA-route, vergelijkbare aannemers en gerelateerde aankondigingen kan inschrijvers helpen snel te bepalen of hun leveringsmodel geloofwaardig is.
Maak vandaag nog je gratis account aan op https://hermix.com/sign-up/ en win meer overheidsopdrachten met de datagestuurde aanpak die bedrijven helpt om consistent succesvol te zijn in B2G-verkoop in heel Europa.
